Image

ХОР ім. Г. ВЕРЬОВКИ

Опис

Національний академічний народний хор ім. Верьовки, який носить звання заслуженого, був заснований ще в 1943-му році в Харкові. Засновником і керівником хору став Григорій Гурійович Верьовка — видатний педагог і діяч культури, хоровий диригент, а також композитор. Саме завдяки йому в репертуар хору спочатку увійшли не лише народні пісні, але й чудові класичні твори П. Ніщинського, М. Лисенка, К. Стеценка, М. Леонтовича, а також пісні композиторів-сучасників — Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, П. Козицького, П. Майбороди, В. Кирейко, М. Колесси, В. Шамо та ін., написані на слова В. Сосюри, П. Тичини, А. Малишко, П. Воронько та ін.

 Традиція введення в репертуар хору пісенних композицій тих народів, у державах яких виступав колектив, збагатила його більш ніж на п'ятдесят творів на 22 мовах світу.

 Квитки на концерт цього насправді унікального  художнього колективу, який своїм досконалим мистецтвом репрезентує все найцінніше і найкраще з невичерпного джерела народної творчості України, ніколи довго не залежуються.

Глядачі, які куплять квитки на виступ Українського народного хору, почують і побачать безліч різножанрових композицій - історичні думи, чумацькі та козацькі пісні з танцями, хорові жартівливі сценки, обрядову та родинно-побутову лірику – пісні і танці, які виконуються на весіллях, святах урожаю, під час колядок, а також оригінальні пісні сучасних композиторів. У багатьох унікальних композиціях колективу музика, танець і спів виступають органічною триєдністю.

Якщо ви ніколи не бували на концерті  заслуженого національного академічного народного хору ім. Верьовки, вам обов'язково слід познайомитися з чи не найяскравішим представником і хранителем української пісенної культури.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Gruzin